Składniki

Czy wiesz, z jakich składników wytwarzamy nasze balsamy do ust?

 

Organiczne masło shea

Tłoczone z pestek owocu karite, rosnącego na drzewie shea, powszechnie występującego w Afryce. Pestki są zbierane, suszone na słońcu a następnie wypalane. W rezultacie powstaje niesamowicie kremowe i gładkie masło o zdumiewających właściwościach kondycjonujących. Zawiera składniki odżywcze takie jak: witamina A i E. Jest naturalnym filtrem UV. 

Olej z nasion Macadamia

Wytłaczany z orzechów drzewa macadamia, pochodzącego z Australii. Olej ten ma lekką, emolientową formułę. Zawiera również fantastyczne właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu przynosi ulgę podrażnionej skórze. 

Organiczny olej z nasion jojoba

Wyciskany z nasion z krzewu jojoba. Olej jojoba wykazuje bardzo duże podobieństwo do ludzkiego sebum. Dzięki temu natychmiastowo jest wchłaniany przez wszystkie typy skóry, które lubią się z nim ze względu na jego właściwości nawilżające, kondycjonujące i ochronne.

Organiczny Olej z oliwek Extra Virgin

Szeroko pozyskiwany i wytłaczany w regionie Morza Śródziemnomorskiego. Wytłaczany z dojrzałych oliwek. Jest ekstremalnie odżywczy i znany ze swych właściwości regulujących naturalny system nawilżający skórę. Olej z oliwek łagodzi, wygładza i  doskonale stymuluje procesy odnowy skóry, wspomaga także proces gojenia się skór podrażnionych.   

Organiczne & naturalne olejki eteryczne

Różnorodność zapachów olejków eterycznych powstaje w wyniku naturalnych procesów destylacji. Pozyskiwane są z jednego, bądź więcej składników, w zależności od specyfiki i złożoności zapachu: przyprawy, owoce lub ich soki, warzywa lub ich soki, zioła, kora, pąki, korzenie, liście lub inne pochodzenia roślinnego. Olejki eteryczne zawierają naturalną esencję lub ekstrakty pozyskiwane z roślin. 

Wosk Candelilla

Naturalny wosk pozyskiwany z krzewu candelilla, który spotykany jest w gorących, suchych regionach świata. Ten wosk roślinny nadaje połysk i wykorzystywany jest jako naturalny zagęszczacz. Pozostawia ochroną warstewkę zabezpieczającą przed wysychaniem i pierzchnięciem skóry i ust. Jest także naturalną alternatywą dla wosku pszczelego. 

Organiczny wosk Carnauba

Pozyskiwany jest z liści palmy brazylijskiej, znanej także jako “Drzewo życia”. Wosk Carnauba jest woskiem jadalnym i ma najwyższą temperaturę topnienia ze wszystkich znanych wosków naturalnych. 

Wosk sojowy

Wosk sojowy jest naturalnym woskiem pochodzącym z nasion soi. Jest biodegradowalny, przyjazny środowisku naturalnemu. Wosk sojowy jest ceniony za właściwości ujędrniające, ma kremową konsystencję, jest miękki i przyjemny w kontakcie ze skórą.

Naturalna stewia

To naturalna roślina o niesamowicie bogatych właściwościach słodzących bez niechcianego ładunku kalorycznego. Stewia jest naturalną alternatywą dla sacharyny oraz słodzików syntetycznych powszechnie stosowanych w produktach pielęgnacyjnych do ust.

Nano cząsteczki Miki (krzemionka)

To perłowe drobinki, które rozpraszają i odbijają światło. Naturalny pigment mineralny

Nano cząsteczki tlanku żelaza

Naturalny pigment mineralny 

Nano dwutlenek tytanu

Naturalny, biały pigment, który odbija promieniowanie i jest uznawany jako naturalny filtr przeciwsłoneczny

Witamine E

Naturalnie występująca i pozyskiwana ze słonecznika. Witamina E jest kluczowa dla zdrowej i prawidłowo odżywionej skóry. Ze względu na swoje naturalne właściwości antyoksydacyjne (spowolnienie reakcji tlenowych), witamina E służy jako naturalny konserwant, przedłużający przydatność do spożycia naszych produktów.

pixel